Školy v prírode - Penzión Tále - Ubytovanie v Nízkych Tatrách
SK | EN

Školy v prírode

Penzión Tále je situovaný uprostred nízkotatranskej prírody pod južnými svahmi Chopku a Ďumbiera vo vzdialenosti len 700 m od lyžiarskeho strediska Ski Tále a Golfového ihriska Gray Bear. Moderný rodinný penzión ponúka príjemnú atmosféru a ubytovanie v pohodlných 2, 3, 4 – lôžkových izbách a komfortných apartmánoch s celkovou ubytovacou kapacitou 64 lôžok.

Penzión je vybavený reštauráciou (TV/DVD), denným barom, recepciou, spoločenskou miestnosťou (flipch. tabuľa, stolný futbal, šípky), lyžiarňou, ohniskom na opekanie a detským ihriskom.

V nevšednom prostredí tu nájdete pohodlie, priestor na oddych i osvieženie, domácu kuchyňu a ústretový personál.

Penzión Tále disponuje na troch podlažiach ubytovacou kapacitou 64 lôžok v štrnástich dvoj, troj a štvorlôžkových izbách a dvoch apartmánoch. Izby, zariadené masívnym nábytkom, sú vybavené samostatnými kúpeľňami so sprchovým kútom a TV. V izbách nachádzajúcich sa na prvom a druhom nadzemnom podlaží je podlahové vykurovanie. Apartmány pozostávajú z obývacej časti s plnohodnotne zariadenou kuchyňou, spálne, kúpeľne a priestranného balkóna. V ponuke sú apartmány s jednou alebo dvoma spálňami.

Pezión Tále je zárukou ideálnej školy v prírode. Lákadlom penziónu je dobrá východzia poha na množstvo výletov, prechádzok a menej náročných či náročných túr. Bystrianska dolina je jedným z najnavštevovanejších miest na Slovensku a práve tu čaká na svojich mladých hostí novopostavený Penzión Tále. Je výborne situovaný, s dobrou polohou, v jeho okolí sú top turistické ciele.

Školy v prírode majú zabezpečené stravovanie 5 x denne ako aj celodenný pitný režim.

Možnosti výletov: Tarzánia – lanový park (1km), Bystrianska jaskyňa (3km), Wellnes centrum Bystrá (2km), Jazda na koni – AJAX farma (3 km), Čiernohronská železnička (25km, nástupná stanica Chvatimech - 10km ), Lesnícky skanzen Vydrovo (25km) a mnohé iné.

Pre školy v prírode je možné vytvoriť 2 samostatné, plnohodnotne vybavené miestnosti na učenie.
Okrem trávnatého ihriska sú k dispozícii aj 2 multifunkčné ihriská situované 500 m od penziónu.

Cenová ponuka pre školu v prírode:
27 € (+ miestna daň) osoba / noc / stravovanie 5 x denne,
na 10 žiakov 1 pedagóg grátis.

Prospekt na stiahnutie...

Okolie

Lyžiarske strediská

Jasná - Prepojená južná a severná strana Chopku vytvára v strednej Európe unikátne lyžiarske stredisko s približne 60 km zjazdoviek a 5 mesačnou garanciou snehu.

Tále - Lyžiarske stredisko je vhodné pre náročných ako aj menej náročných lyžiarov. K dispozícii je 5 lyžiarskych vlekov, udržiavaná snowboardová a sánkarska dráha, bežecká trať s okruhom 6,5 km, snowtubing a zábavná zimná hra Eisstockschiessen.

Mýto pod Ďumbierom - Mýto pod Ďumbierom je vhodné pre náročnejších lyžiarov. Ponúka 3 lyžiarske vleky a sedačkovú lanovku s maximálnou dĺžkou 1460 m a prevýšením 300 m.

Golf

Golfové ihrisko Grey Bear Tále - GRAY BEAR je prvým majstrovským ihriskom na Slovensku. Má par 71, najkratšia jamka má 126 metrov a najdlhšia 569 metrov.Je situované v rekreačnej oblasti Tále, s dobre vybudovanou infraštruktúrou na ploche cca 60 ha.

Tarzánia

Nachádza sa na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou.

Turistika

Bohaté nekončiace lesy plné života, dolinami vinúce sa potoky a vetrom hladené pasienky robia Horehronie skutočným rajom v Tatrách, ktoré ponúka 164 značených turistických trás s dĺžkou 1227 km. Obľúbené túry nájdete TU.

Tenis

V blízkosti sa nachádzajú tenisové ihriská - Aréna Andreja Meszároša, Hotel Partizán, Hotel Stupka a Hotel Mýto.

Jaskyne

Najväčšou atraktivitou Nízkych Tatier sú početné krasové javy. V okolí sa nachádzajú Bystrianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa a Jaskyňa mŕtvych netopierov.

Cykloturistika

Stovky kilometrov cyklotrás unikátnymi prírodnými scenériami, za historickými pamiatkami, ale aj kultúrou a gastronómiou. V regióne Horehronie sa nachádza 63 značených cyklotrás s dĺžkou 683 km.

Kúpele a kúpaliská

Tále - prírodné kúpalisko. Kúpalisko je obľúbené hlavne kvôli nádhernej prírode, v ktorom sa nachádza. Je 2 km vzdialené od penziónu.

Krpačovo - vodná nádrž. Vodná nádrž sa nachádza 7 km od nášho penziónu v prostredí krásnych hôr Nízkych Tatier.

Kúpele Brusno - V srdci stredného Slovenska, v údolí Slovenského Rudohoria na úpätí severných svahov Vepra a v ústí doliny Peklo, ležia obklopené zamatovou vôňou ihličnatých lesov Kúpele Brusno.

Aquapark Tatralandia - Je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou s 26 toboganmi, šmýkačkami a atrakciami.

Gino Paradise Bešeňová - Vodný raj je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Najväčšou atrakciou je 30m toboganová veža so 6 toboganmi.

Čiernohronská železnička

Jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia a stredného Slovenska je historická Čiernohronská lesná železnica. Kedysi vozila malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes vozí turistov. Dnes premáva na dvoch úsekoch. Dlhší spája stanicu Chvatimech pri Hronci s Čiernym Balogom, druhý vedie z Čierneho Balogu do Vydrovskej doliny.

Splav Hrona

Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústí v Štúrove do Dunaja. Hron je minimálne poznačený ľudskou činnosťou a práve preto je hojne vyhľadávaný vodákmi. Malé vodné diela sú väčšinou prejazdné a voda preteká svojim pôvodným riečiskom. Výnimku tvoria riečne regulácie vo väčších mestách. Splav Hrona je možné absolvovať bez menších problémov po celom toku rieky.

Wellness

Nature wellness center Hotel Partizán - Patrí k jedným z najmodrenejších wellness centier na Slovensku. Na ploche 1650 m2 ponúka okrem 6 druhov sáun aj rímsky kúpeľ, Kneippovu cestu, panoramatickú jaquzzi, ľadovú triešť, zážitkové iglu, ochladzovací bazénik s bralom či štrkovú pláž. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazénik a rozprávkový svet Ferda mravca.

Wellness centrum Bystrá - Ponúka návštevníkom bazény, jacuzzi, saunový svet, sanárium a tobogány. Novovybudované wellness je externou súčasťou Wellness hotela Bystrá. Celková kapacita wellness centra je 80 osôb.

Jazda na koňoch

Ajax Farma – Je úžasné z konského chrbta pozorovať rajský vplyv okolitej prírody Nízkych Tatier, bylinkami presiaknutý prírodný ozón, cítiť vánok vo vlasoch a popritom si dopriať aktívny relax. Presne takto totiž pôsobí na človeka súčasnej doby, ktorý začína pociťovať nedostatok zdraviu prospešných faktorov, návšteva tunajšej Ajax farmy Hotela Partizán.

Marekov dvor - Marekov Dvor je rodinné gazdovstvo, ktoré sa nachádza v lokalite Vrchy, okres Brezno. Marekovci, sú 6-členná rodina. Chovajú viac druhov hospodárskych zvierat a starajú sa o pôdu v bezprostredne blízkom okolí. Na ich gazdovstve nájdete: kone /jazdecké služby/, kravy /produkcia mlieka a syrov/ a drobné zvieratá: hydina, králiky, kozy, mačky, psy. www.marekovdvor.sk

Huculská magistrála - Huculská magistrála povedie vrchmi a dolinami Slovenského rudohoria zo Sihly cez Čierny Balog a horskú osadu Krátke, až do sedla Zbojská. Slovenský Hucul Klub ponúka: vychádzky do prírody, jazdenie na jazdiarni, 10h jazdecký výcvik, putovanie na koni, týždenné letné detské jazdecké kurzy, konský hotel, vodenie detí, školské výlety, firemné akcie, horsemanship semináre, poradenstvo o chove hucula, zbojnícka škola (vrhanie nožom, streľba z luku). www.hucul.sk

Lesnícky skanzen

Lesnícky skanzen Vydrovo sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu. Náučný chodník na viac ako 4 km trase a 75 zastávkach odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie, infocentrum s predajom suvenírov umocnia jedinečný zážitok.

Bystrianska jaskyňa

(vzdialenosť 3 km)

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronskej doliny. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Jaskyňa je sprístupnená od roku 1968 a má dĺžku 490 m. Jaskyňa má priepasťový charakter, z výzdoby dominujú záclony visiace na sintrových kôrach. Od roku 1971 je podzemie Bystrianskej jaskyne využívané na speleoterapiu.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

(vzdialenosť 9 km)

Jaskyňa sa rozprestiera v nadmorskej výške 1510 m.n.m. Je sprístupnená s odborným speleologickým sprievodom. Náučný turistický chodník k jaskyni začína na Trangoške. Svojou rozsiahlosťou patrí medzi najvýznamnejšie slovenské jaskyne. Jaskyňa má dĺžku 16,2 km a hĺbku 300 m. Pozostáva zo 14 úrovní, pričom hlavnú predstavuje úroveň 4, v nadmorskej výške 1750 m.n.m. Návštevníci majú možnosť výberu z 3 jaskynných chodníkov, najdlhší z nich umožňuje až 12 hodinovú túru.

Tarzánia – lanový park

(vzdialenosť 2 km)

TARZANIA Tále je v poradí treťou z radu Tarzanii. Nachádza san a Táľoch v blízkosti hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza kúpalisko a golfový areal. Pozostáva z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže sit u prídu na svoje aj rodinky s deťmi. Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 180 m, červená (dlhšia) trasa 292 m. Detská trasa meria 90 m.

Ajax Farma

(vzdialenosť 3,5 km)

Ajax farma je svojou polohou v krásnej prírode neopakovateľným zažitkom pre milovníkov koňov. Je situovaná len 3,5 km od nášho penziónu a ponúka školy jazdenia rôznej obtiažnosti. Pre začiatočníkov - školu jazdenia na poníkoch a koňoch s inštruktorom. Pre pokročilých - výchádzky po lesných cestičkách. Pre skúsených - hypodróm a vychádzky do okolitej prírody.

Prírodné kúpaliská

Tále - prírodné kúpalisko. Kúpalisko je obľúbené hlavne kvôli nádhernej prírode, v ktorom sa nachádza. Je 2 km vzdialené od penziónu.

Krpačovo - vodná nádrž. Vodná nádrž sa nachádza 7 km od nášho penziónu v prostredí krásnych hôr Nízkych Tatier.

Wellness centrum Hotel Bystrá

(vzdialenosť 2 km)

Wellness centrum ponúka návštevníkom bazény, jacuzzi, saunový svet, sanárium a tobogány. Novovybudované wellness je externou súčasťou Wellness hotela Bystrá. Celková kapacita wellness centra je 80 osôb.

Nature wellness center hotel PARTIZÁN

(vzdialenosť 1.5 km)

Nature wellness center patrí k jedným z najmodrenejších wellness centier na Slovensku. Na ploche 1650 m2 ponúka okrem 6 druhov sáun aj rímsky kúpeľ, Kneippovu cestu, panoramatickú jacquzzi, ľadovú triešť, zážitkové iglu, ochladzovací bazénik s bralom či štrkovú pláž. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazénik a rozprávkový svet Ferda mravca.

Čiernohronská železnička

(vzdialenosť 10 km)

Železnička jazdí z Chvatimechu (vzdialený od nášho penziónu 10 km) na Čierny Balog. Trasa ma dĺžku 16 km. Pôvodný účel železničky bola ťažba dreva v okolitývh horách. Neskôr bola železnička prerobená na turistické účely a v súčasnosti predstavuje celoslovensky známu atrakciu. Železnička jazdí tri krát denne.

Lesnícky skanzen Vydrovská dolina

(vzdialenosť 25 km)

Oddych, poučenie a zábava v lone prírody, kde na 3,3 km trase a 68 zastávkach les odkrýva svoje tajomstvá z histórie lesníctva, významu, pestovania, ochrany lesa a práce lesníkov. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie, infocentrum s predajom suvenírov, umocnia jedinečný zážitok. Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu, je prístupný v lete i v zime. Lesnícky skanzen - živé múzeum, ktoré názorne vypovedá o lese a práci lesníkov v ňom. Bol založený v roku 2002 vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu. Podstatou múzea je 3300 m chodník lesného času, kde je 64 náučných zastávok. Tie vypovedajú o histórii lesa, jeho životadarných funkciách, harmónii a kráse, o práci lesníkov, ktorí ho chránia a využívajú. Všetky zastávky obsahujú reálne trojrozmerné exponáty s informačnými tabuľami v slovenskom a anglickom jazyku.

Dobročský prales

(vzdialenosť 25 km)

Národná prírodná rezervácia Dobročský prales je jedným z najstarších chránených území na Slovensku - od roku 1913. Dôvodom ochrany je zachovanie zvyškov pôvodných lesov, ktoré sa vyvíjali tisícročia. V období rozvoja baníctva (16. - 17. stor.) bola väčšina týchto lesov vyrúbaná, stromy boli použité ako výstuž do banských chodieb (smreky) alebo na výrobu dreveného uhlia (buky) do vysokých pecí, v ktorých sa tavili železné rudy (napr. Tri vody nad Osrblím). Až na prelome 18. a 19. stor. sa vďaka dobročskému rodákovi Jozefovi Dekrétovi Matejovie, ktorý sa stal vrchným banskobystrickým lesmajstrom, začali vysádzať lesy.

Cykloturistika

V regióne Horehronie sa nachádza 63 značených cyklotrás s dĺžkou 683 km. Spoznávajte najkrajšie miesta Horehronia na bicykli.

Splav rieky Hron

Rieka, ktorá dala meno regiónu, rieka čo dáva život Horehroniu...

Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústí v Štúrove do Dunaja. Hron je minimálne poznačený ľudskou činnosťou a práve preto je hojne vyhľadávaný vodákmi. Malé vodné diela sú väčšinou prejazdné a voda preteká svojim pôvodným riečiskom. Výnimku tvoria riečne regulácie vo väčších mestách. Splav Hrona je možné absolvovať bez menších problémov po celom toku rieky. Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb a prípadným stravovaním sú možné už od skorej jari po neskorú jeseň. Je to komplexná služba od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie.